Czy tabletki odchudzające działają? Zielona herbata na odchudzanie

sdhp / Pixabay

Pozostawanie na długotrwałej diecie odchudzającej często bywa niezwykle męczące. Większość osób oczekuje natychmiastowych efektów. Szybko tracą też początkowy entuzjazm, jeśli po wielu tygodniach wyrzeczeń i wzmożonej aktywności fizycznej, waga wskazuje niewiele mniej. Część z nich sięga wtedy po różne preparaty Jakie są najlepsze tabletki na odchudzanie?

Suplementy diety wspomagające odchudzanie wciąż zyskują na popularności. Badania wskazują, że korzysta z nich każdego roku około 14 proc. Polaków i około 40 proc. z nich jest zadowolonych z efektu. Na rynku istnieje wiele tabletek, warto zatem dokładnie zapoznać się z jej potencjalnym działaniem pożądanym, z możliwymi skutkami ubocznymi, ale też pewnymi zasadami stosowania i wybrać te, które będą najlepsze dla organizmu. Można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów tego typu preparatów:

1) Blokujące wchłanianie spożywanych tłuszczów – ich stosowanie musi być połączone ze zmianą diety.
2) Redukujące tłuszcz, który zmagazynowany jest w tkankach i wspomaganie transportowania go do mięśni – powinny być stosowane równolegle z dietą i aktywnością fizyczną.
3) Ograniczające łaknienie – powodują, że apetyt się zmniejsza. Często jednocześnie przyspieszają przemianę materii i zmniejszają przyswajanie węglowodanów, dzięki czemu znika ochota na słodycze, która jest problemem wielu osób pozostających na różnorodnych dietach.
4) Zawierające L-karnitynę, która znacznie wspomaga spalanie tłuszczu i zamianę go w tkankę mięśniową. Najlepsze efekty dają w połączeniu z ćwiczeniami aerobowymi.
5) Preparaty naturalne – regulujące i wspomagające przemianę materii, np. mieszanki ziół wykazujących działanie tego typu, ale też niektóre rodzaje herbat. Często stosowana jest czerwona lub zielona herbata na odchudzanie, zarówno jako składnik innych preparatów, jak również samodzielnie – w postaci naparów lub tabletek. Herbaty tego typu nie tylko wpływają pozytywnie na przemianę materii, ale mają też inne właściwości zdrowotne, m. in. zielona herbata obniża poziom cholesterolu.

Suplementy diety mogą pozytywnie wpłynąć na proces zrzucania wagi. Należy jednak wybrać te, które będą najlepiej odpowiadały zapotrzebowaniom organizmu i będą dostosowane do trybu życia. Wybierając najlepsze tabletki na odchudzanie, nie wolno zapomnieć o zdrowej diecie i aktywności fizycznej, bez których zrzucenie wagi będzie niemożliwe.