Glinka czerwona – doskonała dla każdego rodzaju skóry

Nissor / Pixabay

Glinka czerwona – kto powinien jej używać

Na pewno słyszałaś, iż glinka czerwona doskonale wpływa na skórę. Jest to prawdą, ponieważ jej stosowanie rzeczywiście bardzo pomaga skórze i sprawia, że wygląda dużo lepiej. Glinka czerwona doskonale oczyszcza, ale jednocześnie jest delikatna i nie podrażnia skóry, przy odpowiednim jej zastosowaniu. Bez obaw może więc ją stosować posiadacz cery wrażliwej. Skóra trądzikowa i tłusta posiadają swoje potrzeby, które doskonale zaspokoi właśnie glinka czerwona. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej.

Efekty stosowanie glinki czerwonej

Warto pamiętać o tym, iż jedynie regularne stosowanie pozwoli na uzyskanie najlepszych, najbardziej zadowalających efektów. Używanie maseczki z glinki czerwonej sprawi, że zauważysz efekty takie jak:

  • Zmniejszenie łuszczenia skóry – dzięki zawartości magnezu.
  • Uzupełnienie żelaza – dzięki czemu ryzyko powstania trądziku i zaskórników zostanie ograniczone.
  • Jędrna skóra – dzięki zawartości potasu.
  • Nawilżona skóra – dzięki zawartości sodu.
  • Dotlenienie skóry – o które zadba zawarty w glince czerwonej krzem.

Glinka czerwona na twarz – stosowanie

Stosowanie glinki czerwonej w pielęgnacji twarzy jest niezwykle proste. Przygotowanie maseczki polega na zmieszaniu dwóch łyżeczek glinki z odrobiną wody, aby uzyskać konsystencję papki. Mieszanka powinna zostać nałożona na skórę i pozostać na niej przez około dwadzieścia minut. Pamiętaj jednak, aby nie pozwolić glince zaschnąć. Czasami wystarczy jedynie piętnaście minut działania na twarzy. Zaschniętą glinkę nie tylko trudno jest usunąć, ale może także spowodować podrażnienia skóry. Maseczka nawilży i oczyści skórę, a także zwęzi pory. Należy zmyć ją ciepłą, ale nie gorącą wodą. Jeśli posiadasz skórę, która często ma problemy z trądzikiem, glinka czerwona z pewnością pomoże w skutecznym rozwiązaniu tych problemów. To z pewnością najlepszy sposób na zadbanie o skórę, który jest nie tylko łatwy i tani, ale także ekologiczny.