Keratyna: największy hit ostatnich lat – wygładzanie włosów keratyną. Keratynowe prostowanie włosów – zabiegi i terapie keratynowe

Free-Photos / Pixabay

Od kilku lat keratynowe prostowanie włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjnych na włosy. Zabieg polega na tym, że struktura włosa wchłania keratynę pod wpływem wysokiej temperatury i dzięki temu włosy stają się gładkie i maksymalnie odżywione. Po zabiegu należy przez kilka dni wstrzymać się z myciem włosów a nawet narażeniem się na zwiększoną wilgoć w powietrzu, co może skutecznie niszczyć efekt prostowania. Wygładzanie włosów keratyną polecane jest przede wszystkim dla osób, które mają problem z puszeniem i plątaniem włosów, w szczególności mających tendencję do wysuszania i matowienia.

 

Poza typowym zabiegiem prostującym, w ofercie salonów fryzjerskich znajdziemy także różne terapie keratynowe, które są zdecydowanie tańsze i mniej czasochłonne, jednak należy się liczyć z krótkotrwałym i mniej widocznym efektem. Zabiegi keratynowe wykonywane są przez większość salonów fryzjerskich jednak należy pamiętać by przed wizytą znaleźć informacje na temat wykorzystywanych produktów – keratynowe prostowanie włosów powinno być wykonywane przez markowe, specjalistyczne produkty, które gwarantują doskonały efekt.