Dieta surowa – korzyści dla zdrowia i utrata wagi

4793641 / Pixabay

Dieta surowa: Korzyści dla Twojego zdrowia i wagi

W dzisiejszych czasach większość ludzi posiada dość złożone i intensywne życie. Zabiegani tryb dnia, ciągła presja oraz brak czasu skłaniają nas do jedzenia przetworzonej i szybkiej żywności. Jednakże, decydując się na dietę surową, zmieniasz jedzenie nie tylko na zdrowsze ale również na smaczniejsze.

O czym to jest?

Dieta surowa polega na jedzeniu nieprzetworzonej żywności, głównie owoców, warzyw, orzechów, nasion, oraz kiełków bez gotowania, pieczenia lub smażenia. Wiele osób decyduje się na tą dietę ze względu na zdrowie i korzyści, jakie niesie dla ich organizmu. Dieta surowa to nie tylko idealny sposób na zdrowy sposób odżywiania, ale również sposób na utratę wagi oraz polepszenie skóry.

Korzyści zdrowotne

  1. Wysoka gęstość odżywcza- Dieta surowa to dieta bogata w wiele składników, które tworzą idealne połączenie witamin, minerałów, enzymów oraz błonnika.

  2. Wsparcie wzmacniania układu odpornościowego – surowe owoce i warzywa zapewniają dużą ilość przeciwutleniaczy, które obniżają ryzyko chorób i zapewnienia całkowitej ochrony immunologicznej Twojego organizmu.

  3. Poprawa skóry- żywność surowa może wpłynąć na poprawę wyglądu Twojej skóry, włosów i paznokci. Witaminy i minerały obecne w tych produktach pozytywnie wpłyną na twoją cerę.

  4. Ochrona Twojego mózgu – tłuszcze znajdujące się w surowych orzechach i nasionach, to idealne źródło zdrowych tłuszczów i Omega 3, które mają pozytywny wpływ na pracę mózgu.

  5. Lepsze samopoczucie- owoce i warzywa surowe mają wpływ na poprawę humoru, na te swoiste działanie wpływ ma tryptofan, który poprawia uwalnianie neuroprzekaźnika mózgowego, serotoninę, regulującego nastrój.

Korzyści dla utraty wagi

  1. Korzyści z kalorycznego ograniczenia- żywność surowa jest bardziej złożona i wymaga więcej czasu na strawienie niż żywność przetworzona, więc czas, jaki zajmuje Ci jedzenie posiłku jest dłuższy niż dla tej przetworzonej.

  2. Poprawa metabolizmu- Owoce i warzywa bogate w błonnik wpływają pozytywnie dla metabolizmu Twojego organizmu przez co staje się on bardziej skuteczny.

  3. Brak tłustych sosów oraz słodkich napojów – Dieta surowa oznacza, że eliminujesz przetworzone produkty z Twojego jadłospisu, przez co wykluczając z niego wiele niezdrowych tłustych i słodkich produktów.

Podsumowanie

Dieta surowa pomaga nie tylko utrzymać Twoje zdrowie, ale również, pomaga zredukować wagę, polepszyć Twoją skórę oraz zwiększyć Twoją energię. Podjęcie decyzji o jedzeniu surowej żywności może pomóc Ci w życiu pełnym siły i energii.